Друк

Завершальні акорди творчих звітів художньої самодіяльності району

.

Крокуючи територією району, 3 березня 2019 року зональний огляд художньої самодіяльності «Я люблю Україну пісенну свою» завітав до одного з найвіддаленіших від районного центру села — Броницької Гути.

Саме тут, серед поліських лісів, неповторної за своєю красою мальовничої природи, збереглися зразки глибинного фольклору, який і донині несе та передає нащадкам народну мудрість, народні знання, зберігши свою чистоту і самобутність.

         У Будинку культури села Броницька Гута, як завжди, гостинно, затишно та тепло. Броничани, шанувальники народного мистецтва, залишивши всі свої домашні справи, прийшли на свято подивитись на своїх та приїжджих артистів. А це — творчі колективи Городницької об’єднаної територіальної громади з сіл: Дубники, Кленова, Лучиця, Червона Воля та смт Городниця на чолі з селищним головою Городницької ОТГ Іваном Оніщуком, та аматори з сіл Броницька Гута та Брониця.

         Веселковою палітрою вигравала виставка робіт народних умільців. Експонати її були різноманітні: тут і живописні пейзажі картин та іконопису, і вишивка, і предмети побуту. Кожен витвір майстрів приваблював своєю неповторністю, оживав українськими мотивами. Можна було відчути, як буяє літо та квітують пейзажі картин на мальовничих полотнах Віктора Камінського та Миколи Ващенка. Яскравими фарбами вигравали вишиті бісером картини Тетяни Литвинчук. Зачаровували своєю унікальністю вишивки на рушниках майстра народної творчості Галини Колесник, адже вишивка — це не лише майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Вабила до себе вишита невелика експозиція поліських рослин цієї ж майстрині під назвою «Зілля зіллячко.

         Приємно відмітити, що поруч з творчими роботами народних умільців достойне місце зайняли предмети побуту (кошелі, корзини), створені Анатолієм Шнайдером.

         У кожен свій витвір умільці вкладали душу, кожна річ створена з любов’ю, саме тому вироби випромінювали позитивну енергетику добра і домашнього затишку.

         Перед початком творчого звіту з вітальним словом до присутніх звернувся Броницькогутянський сільський голова, заслужений працівник культури України Валерій Примак. Знаючи скільки часу та сил було докладено працівниками до створення програм, він подякував усім аматорам, які завітали до села Броницька Гута та побажав гарних виступів.

         На сцені ж, як завжди, вирувало справжнє дійство, де одні колективи змінювались іншими. Тут лунали рідкісні старовинні пісні, своїми гармонійними акордами, співзвуччям голосів лунали пісні у виконанні вокальних та хорових колективів, радували новими постановками та яскравими костюмами дитячі танцювальні колективи, відтворювались елементи обрядів, читались гуморески, показувались уривки із п’єс. Було відчутно, що і артисти-аматори дуже старалися, щоб сподобатись, щоб глядачі отримали задоволення.

         За результатами огляду, членами журі, очолюваними заслуженим працівником культури України Юрієм Лагасюком, одностайно відмічено, що культура у створених об’єднаних територіальних громадах району завдяки зусиллям працівників галузі зберегла темпи розвитку. Кращі виконавці будуть відзначені на заключному фестивалі «Я люблю Україну пісенну свою», який відбудеться 15 травня 2019 року у районному Будинку культури, та включені до святкового концерту з нагоди міжнародного Дня сім’ї та Дня Матері в Україні.

         Із заключним словом до усіх присутніх звернулась перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Даниленко. Вона подякувала усім культпрацівникам та аматорам за змістовні творчі програми та побажала творчої наснаги, злагоди та добробуту, затишку у рідних оселях та мирного неба над Україною. 

Провідний методист РМЦНТ                           

Наталія Мединцева

 

joomlamodniyportal.ru