Друк

На Житомирщині відбувся круглий стіл “Прозорість і підзвітність державних органів”

.

20 грудня на Житомирщині відбувся круглий стіл “Прозорість і підзвітність державних органів” 

 Участь у заході взяли начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, заступник начальника ОВА Олександр Федько, начальники РВА, представники Управління Північного офісу Держаудит служби в Житомирській області, структурних підрозділів ОВА та громадських організацій. 

Учасники круглого столу обговорили ряд важливих питань, зокрема впровадження у роботу органів влади та бюджетних установ нових підходів в управлінні, спрямованих на розбудову культури доброчесності, впровадження сучасних антикорупційних інструментів, а також механізмів, що дозволять ефективно запобігати виникненню конфлікту інтересів під час виконання службових обов’язків. 

“Приємно, що до заходу долучилися представники громадськості, які на власному досвіді та співпраці з європейськими антикорупційними ініціативами поділилися своїм баченням щодо політики доброчесності”, — підкреслив Віталій Бунечко. 

Під час засідання начальник Житомирської ОВА також наголосив, що з даними моніторингу ПРООН Житомирська обласна військова адміністрація була визнана одним із лідерів у гарантуванні інформаційних прав в умовах воєнного стану. 

Зокрема завдяки роботі фахівців, які провели оцінку корупційних ризиків та розробили практичні методи щодо їх мінімізації й усунення та на її підставі цієї оцінки розроблено Антикорупційну програму Житомирської ОВА на 2023-2025 роки, яка створює механізми та процедури для запобігання корупції в органі влади. 

Так за проміжними підсумками діяльності  робочої групи  «Прозорість і підзвітність» за два місяці роботи вдалося забезпечити економію понад 32 млн бюджетних гривень завдяки зниженню цін на тендерах або скасуванні закупівель як недоцільних. 

Також в межах заходу до слова були запрошені: 

Сергій Яцик — локальний консультант антикорупційної ініціативи ЄС; 

В'ячеслав Довгалюк та Сергій Двивидюк — представники Управління Північного офісу Держаудит служби в Житомирській області; 

Ольга Іванюк — співзасновниця ГО “Ендшпіль”. 

“Наше завдання – максимально спрямовувати кошти  на підтримку наших хлопців та дівчат у Збройних силах України. Тож працюємо над цим далі разом!”, — підсумував Віталій Бунечко.

За інформацією ЖОВА