Друк

Партизанськими стежками нашого краю

.

Ти чуєш, земле
Як вони ідуть
Народні месники, герої.
Із тої Вітчизняної війни,
Із Другої із світової.
Ідуть із пекла до зірок,
Шумлять, гудуть ліси дрімучі.
Благословен їх кожен крок.
На берегах скелястих Случі
Тут їх шляхи...

Ю. Ковальський

День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня як данина всенародної поваги до тих, хто у суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи свого життя. Дату свята обрано не випадково. 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні.
На території Новоград-Волинського району діяло 23 партизанських загони. У складі партизанських загонів і з'єднань, у підпільних організаціях брали участь близько двох тисяч чоловік разом з патріотами колишніх Ярунського і Городницького районів. У партизанських загонах воювали цілими сім'ями. На території Новоград-Волинського району билися народні месники з'єднань С. А. Ковпака, О. М. Сабурова, С. Ф. Малікова, І. І. Шитова...
У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено краєзнавчу книжкову виставку «Партизанськими стежками нашого краю». На виставці представлена література, яка відображає боротьбу наших героїв-підпільників у Новоград-Волинському районі. У бібліотеці зібраний багатий за змістом краєзнавчий матеріал. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до читального залу бібліотеки, переглянути та перечитати книги, присвячені даній темі.
Ветерани живуть серед нас. Живі свідки найкривавішої війни в історії людства. В ім'я справедливості й честі не можна допустити, щоб Друга світова війна для нащадків стала «невідомою війною». Священний обов'язок нашої пам'яті, великий заповіт Перемоги – передати майбутнім поколінням всю правду про війну та її героїв.

Матеріал підготувала бібліотекар
районної бібліотеки імені Лесі Українки
Віталіна Артеменко