Друк

Новоград-Волинський міський центр зайнятості надає інформацію про стан ринку праці за січень-червень 2019 року

.

Протягом січня-червня 2019 року працівники міського центру зайнятості проводили свою послідовну роботу для задоволення потреб незайнятих громадян і роботодавців, ефективно взаємодіючи з усіма причетними до проблем ринку праці сторонами, підвищували якість та ефективність надання соціальних послуг.

За цей період ринок праці залишався стабільним.

           Станом на 01.01.2019 року на обліку в центрі зайнятості  перебувало 539 безробітних громадян, з них 273 чол. мешканців району .

Звернулися у січні – червні в пошуках роботи всього 2158 громадян (район – 839 осіб), з них отримали статус безробітного 473 чол. (район - 260 осіб).

Всього протягом січня-червня 2019 року отримали  послуги центру зайнятості  2697 чол. (1110 чол. з району).

З загальної кількості безробітних району – 55% становлять жінки, 21%- молодь до 35 років, 49% - належать до категорії соціально-уразливих безробітних.

 По професійному складу - 51% осіб мають робітничі професії, 31% - осіб являються службовцями, а решта 18% осіб - без професії.

Станом на 01.07.2019 року на обліку перебуває 522 безробітних громадян, з них 274 чол. з району:

жінки – 150 чол., молодь до 35 років – 57 чол.,

робітники – 141 чол., службовці – 86чол., без професії – 47 чол.

            За сприянням служби зайнятості в січні-червні 2019 року всього знайшли роботу 1531 чол., з них – 606 мешканців району.

            Результатом активного пошуку претендентів на заміщення вакантних посад, оперативного інформування шукачів роботи про вакансії, є працевлаштування громадян в перші дні звернення до центру зайнятості. За січень-червень 2019 року знайшли роботу до статусу безробітного 1307 чол. ( з району – 456 чол.). Працевлаштовані з числа безробітних – 197 чол., з району -  146 чол.

Найбільше подали інформацію про вакансії та працевлаштували громадян наступні підприємства Новоград-Волинського району:

 • ТОВ «Церсаніт Інвест» - працевлаштовано 124 чол.,
 • ПОСП «Перемога»  - працевлаштовано 11 чол.,
 • ФГ «Аделаїда» - працевлаштовано 7 чол.,
 • ПП «Галекс-Агро» - працевлаштовано 33 чол.,
 • ТОВ «Агросоюз» - працевлаштовано 27 чол.,
 • ТОВ «Труд» - працевлаштовано 12 чол.,
 • ПАТ «Чижівська паперова фабрика» - працевлаштовано 13 чол.,
 • ТОВ «Вудпак»- працевлаштовано 10 чол.,
 • ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод" – 21 чол.,
 • ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» - працевлаштовано 16 чол.,
 • Піщівська сільська рада – працевлаштовано 7 чол.,
 • Брониківська сільська рада – 8 чол.,
 • Чижівська сільська рада — 11 чол.,
 • ПСП «Граніт» - 17 чол.,
 • ПП « Поляна» - 9 чол.
 • П (ПО)СП «Світоч» - 8 чол.
 • Територіальний центр соціального обслуговування населення району 17 чол.

За період січень-червень 2019 року у Новоград-Волинському міському центрі зайнятості було 2490 вакансій.

 • 35 %  від загальної кількості вакансій – це вакансії з мінімальним розміром заробітної плати.
 • 58% від загальної кількості - це вакансії за розміром запропонованої заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати відповідного регіону (по Житомирській області середня заробітна плата становить 8029,44 грн.).
 • 7% - це вакансії з розміром запропонованої заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону

Кількість укомплектованих вакансій впродовж звітного періоду – 1562, що становить 75 % від загальної кількості вакансій, які надійшли до центру зайнятості за цей період 2019 року.

Станом на 01.07.2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості нараховувалось 464 актуальні вакансії З цієї кількості 128 заявок на підприємствах нашого району.

           Безробітним громадянам, для кого відсутня підходяща робота, з метою повернення їх в суспільне виробництво, служба зайнятості пропонує тимчасові роботи, які дають не лише додатковий заробіток, а й допомагають відчути кожному, хто втратив роботу, свою значимість для суспільства, для інших людей, а цей фактор є досить суттєвим в морально-психологічній підтримці безробітного. Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру сприяють соціальному розвитку регіону. Це благоустрій та озеленення територій, ремонтні, будівельні, сільськогосподарські роботи, допомога людям похилого віку та інше.

Організація таких робіт покладена на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад. Фінансуються ці роботи за рахунок коштів з місцевих бюджетів та роботодавців. А у випадку залучення  до громадських робіт зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, фінансування відбувається пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

В січні-червні 2019 року в роботах тимчасового характеру  робіт за рахунок підприємств прийняли участь:

 • ПОСП « Перемога» - працювали 7 чол.,
 • ТОВ «Агросоюз» - працювали 46 чол.,
 • П (ПО)СП «Світоч» - працювали  6 чол.,
 • ПОСП «Золота Нива»- працювали 3 чол.,
 • Пилиповицька сільська рада - працювали 31 чол.,
 • Суслівська сільська рад - працювали 2 чол.,
 • Киянська сільська рада – працювали 8 чол.,
 • ПП «Поляна»- працювали 2 чол.,
 • ФГ «Юві-трейд» - працювали 8 чол.,
 • Великомолодьківська сільська рада- працювало 6 чол.,
 • Городницьке ВПГДКГ – працювало 7 чол.,
 • Колодянська сільська рада- працювало 2 чол.,
 • КП Наталівської сільської ради- працювало 3 чол.,
 • Піщівська сільська рада – працювало 6 чол.,
 • ПП «Україна» - працювало 5 чол.,
 • ПрАТ «Новоград-Волинський льонозавод» - працювало 3 чол.,
 • Токарівська сільська рада – працювало 10 чол.,
 • Ярунська сільська рада – працювало 12чол.

 Безробітні громадяни, які не мають професій або мають намір підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці мають  можливість навчатися за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З метою підвищення конкурентоспроможності громадян впродовж січня-червня 2019 року комплектувалися групи слухачів за напрямком «Безпечні методи роботи в сільському господарстві» в кількості 75 чол., в тому числі з району – 73 чол.

З усіх навчальних закладів, що здійснюють професійне навчання безробітних, найповніше відповідають всім сучасним вимогам ринку праці саме центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Завдяки застосуванню новітніх технологій, сучасного обладнання, здатності швидко перебудовувати навчальний процес з урахуванням потреб виробництва, їх діяльність забезпечує якісне короткотермінове професійне навчання.

Так на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості було організовано підвищення кваліфікації «механізаторів (докер-механізаторів) комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах» та «робітників на лісокультурних (лісогосподарських) роботах» за навчальною програмою: «Безпека праці при проведенні сільськогосподарських робіт»  для 25 безробітних, з яких всі 25 осіб є жителями району.

Стажування проходило 11 безробітних громадян на замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням  (в т.ч. 9 чол. з району). 

За звітний період 2019 року загалом 115 безробітних були слухачами курсів та проходили стажування, із них 107 осіб з району навчалися.

Громадянам, які звернулись до служби зайнятості, у разі відсутності вакансій підходящої роботи відповідно до ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення»,  надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, розмір якої залежить від страхового стажу безробітної особи, від тривалості безробіття та інше. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю дорівнює 3453 грн.

Впродовж звітного періоду 2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 135 військовослужбовців – учасників АТО, з них – 25 мешканців району. З метою соціальної, професійної адаптації та працевлаштуванню демобілізованих громадян, працівниками центру зайнятості організовуються різноманітні заходи для військовослужбовців та учасників АТО, їх запрошують на зустрічі з представниками влади, роботодавцями, на тренінги, семінари. 2 особи цієї категорії навчалися (в т.ч. 1 чол. з району). Знайшли роботу за сприянням служби зайнятості  15 чол. з числа учасників АТО, з них 3 чол. з району.

 Станом на 01.07.2019 року на обліку перебуває 46 безробітних  демобілізованих військовослужбовців з числа учасників АТО, з них 8 - мешканці району.

          Служба зайнятості має достатній арсенал можливостей для надання профорієнтаційних послуг різним категоріям громадян, зокрема учням ЗЗСО та незайнятому дорослому населенню. Основна увага в роботі з школярами зосереджувалася протягом 2019 року на наданні допомоги у прийнятті виважених рішень щодо врахування особистих інтересів, схильностей, здібностей та професійно необхідних якостей з вимогами певних професій та потребами ринку праці під час вибору професії (сфери діяльності).

 Щодо учнів ЗЗСО району, то служба зайнятості націлена на допомогу у оптимальному виборі професії та навчального закладу, де її можна здобути. В січні-червні 2019 року для учнів 8-11 класів проведено 8 Профорієнтаційних Уроків з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал», демонстрацією анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування та елементами тренінгу "План майбутнього" в школах району (Слободороманівський ліцей, Новороманівська ЗОШ I-III ступенів та  Піщівська ЗОШ I-III ступенів), охоплено всього 92 учня. Також проводились групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування в школах району (Слободороманівський ліцей, Новороманівська ЗОШ I-III ступенів та Піщівська ЗОШ I-III ступенів) — 3 заходи, охоплено 39 учня.

Протягом січня-червня 2019 року профорієнтаційними послугами охоплено 1026 мешканців Новоград-Волинського району, що звернулись до Новоград-Волинського міського центру зайнятості.Із цієї кількості профорієнтаційними послугами охоплено таку кількість соціально-вразливих категорій громадян: 503  - жінкам, 339 - особам-молоді до 35 років, 30 - особам з інвалідністю, 246 - особам, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 24 - учасникам АТО.

  В рамках тісної співпраці з об’єднаними територіальними громадами щодо вирішення актуальних проблем ринку праці протягом 2019 року здійснено 8 Виїзних заходів в межах Новоград-Волинського району. Охоплено 53 особи зайнятого населення Городницької, Піщівської, Брониківської та Чижівської об’єднаних територіальних громад. Також відбулося 3 робочі зустрічі в Городницькій, Піщівській та Брониківській ОТГ. Дані заходи популяризують послуги служби зайнятості та розширюють коло громадян, що можуть користуватись такими послугами, підвищують поінформованість населення про ситуацію на ринку праці та надають роз'яснення щодо можливостей служби зайнятості.