Друк

Мінсоцполітики здійснюватиме закупівлі за кошти міжнародних донорів через систему закупівель Prozorro

.

Під час війни міжнародні партнери активно надають підтримку Україні й українським громадянам. Ще з  2014 р. Мінсоцполітики співпрацює зі Світовим Банком, реалізуючи  проєкт «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», фінансування якого забезпечує Банк. Він спрямований на покращення системи соціальної допомоги та соціальних послуг для малозабезпечених сімей в Україні, зокрема, через інвестиції у розвиток матеріальної бази соціальної сфери.

 

Закупівлі в рамках Проєкту здійснюються відповідно до правил Світового банку, і донедавна проводились без використання української системи електронних закупівель Prozorro. Через це не дуже великий відсоток українських підприємців брали участь в торгах.

Відтепер ситуацію змінено: закупівля всіх товарів і робіт в рамках Проєкту буде проводитись через Prozorro, а організація закупівель (консультації з ринком, визначення орієнтовної вартості закупівель, формування документації конкурсних торгів, проведення тендеру тощо) буде здійснюватись профільною установою “Професійні закупівлі”, що підпорядковується Міністерству економіки України. Відповідний договір між Мінсоцполітики та ДУ «Професійні закупівлі» укладено в квітні цього року.

Така співпраця буде здійснюватись в рамках експериментального проєкту, рішення  щодо започаткування якого Уряд ухвалив у серпні 2023 року.

Мета експериментального проєкту для Мінсоцполітики – забезпечити професійність при організації торгів,  унеможливити наявність конфлікту інтересів під час проведення закупівель, та максимально розширити кількість учасників на торгах задля збільшення конкуренції і зменшенні цін за результатами тендерних процедур. Для Мінекономіки – розбудовувати у ДУ “Професійні закупівлі” центр експертизи щодо проведення закупівель, що здійснюються за кошти та за правилами Світового банку, але проводяться у системі Prozorro.

Оплата послуг ДУ «Професійні закупівлі» здійснюватиметься тільки у разі успішного завершення процедури закупівлі.

Таким чином, завдяки змінам, що запроваджуються, український бізнес зможе брати участь у закупівлях Проєкту через систему Prozorro зі звичним функціоналом, а закупівлі за кошти донорів відбуватимуться максимально прозоро й ефективно.

 
З сайту ЖОВА