Друк

Десята річниця Революції Гідності: презентовано програму заходів

.

До Дня Гідності та Свободи, який щороку відзначають 21 листопада, Музей Майдану разом із партнерами представив програму заходів, ключове гасло та соціальну кампанію. 

 

Цьогоріч країна відзначатиме перший ювілей Революції гідності – 10 років. 21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.

«Революція Гідності – переломна й одна з найважливіших подій сучасної української історії. Це підтверджують і дані цьогорічного соціологічного опитування – для понад 52 % українського суспільства події Майдану кардинально змінили історію країни. Десять років тому ми продемонстрували, що здатні обстоювати власну гідність, власний вибір. Майдан  утвердив Україну як європейську державу, а нас – як європейську націю», – вважає Володимир Тиліщак, в.о. голови Українського інституту національної пам’яті.

Саме Євромайдан був поштовхом для держави й водночас індикатором змін у суспільстві – певен т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«Бажання ввійти до Євросоюзу – це не бажання держави, це бажання суспільств, в першу чергу тієї активної його частини, яка усвідомлює, що таке європейські цінності, наскільки вони важливі для України та нашого подальшого розвитку», – зазначив він.

Учасники Майдану зможуть пригадати революційні часи, а всі охочі – дізнатися більше про наймасштабніший протест у новітній українській історії завдяки проєкту «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану», реалізованого за підтримки Українського культурного фонду. У просторі міста вже встановлено десять інформаційних стендів, а в доповненій реальності доступні для перегляду барикади, елементи наметового містечка, конструкція «Йолки».

«Цього року відзначення десятої річниці особливе. Передусім десять років – це досить солідна історична дистанція, коли ми можемо вже ефективніше усвідомити, що відбулося з Україною, з кожним із нас і світом після доленосних подій Революції гідності. З іншого боку, ми розуміємо, що Революція гідності й російсько-українська війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам’ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє. Ми намагалися зробити цьогорічне відзначення якомога практичнішим і неформальним, щоб ми й надалі могли глибше усвідомлювати важливість подій Революції Гідності, їхніх наслідків», – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності.

Музей Майдану пропонує відзначати День Гідності та Свободи під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!» й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.

«Відзначення десятої річниці – це не лише 21 листопада або 20 лютого. Упродовж усіх 94 днів відбуватимуться певні важливі події на Території Гідності, тобто в середмісті Києва. Зокрема триватимуть екскурсії, які організовує Музей Майдану, відбуватимуться презентація видань та освітні заходи», – повідомив Ігор Пошивайло.

Пропонуємо переглянути й завантажити інформаційно-методичні матеріали про Революцію Гідності та Помаранчеву революцію, розроблені науковцями.

Ознайомитись з програмою заходів можна за посиланням. 

 

Фото та текст: Національний музей Революції Гідності