Друк

Я ніколи в житті не належав собі…

.

Я – вчитель.
Я – любов і відданість.
Віра й терпіння.
Я – радість і співрадість.
Страждання й співчуття.
Я – істина й серце.
Совість і шляхетність.
Я той, що йде, що дарує.
Жебрак і багатий.
Я вчитель і учень,
Вихователь і вихованець.
Я - той, що прокладає шлях.

Шалви Амонашвілі

Щедра талантами українська земля подарувала людству не тільки чудових співаків, композиторів, письменників, відомих громадських діячів, талановитих учених, а й визначних педагогів. Серед видатних людей, народжених Україною, одне з найпочесніших місць посідає учений-педагог Василь Олександрович Сухомлинський, який народився 28 вересня 1918 року у селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім'ї.
Він є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Праці педагога видано 53 мовами світу. Найбільш відома його книжка «Серце віддаю дітям» видана 30 мовами світу. Широко відомі його праці: «Народження громадянина», «Як виховати справжню людину», «Сто порад учителеві», «Розмова з молодим директором школи» та інші.
З нагоди 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського в районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено книжкову виставку «Я ніколи в житті не належав собі...». На виставці представлені книги, в яких описано життєвий та творчий шлях педагога.
Він був, є і ще довгі роки буде світочем української педагогіки, який прийшов до нас, щоб разом з нами відроджувати дух нашого народу, розбудовувати незалежну Україну. І ми, українці, повинні гордитися, що Україна народила такого видатного педагога світового значення.

Матеріал підготувала бібліотекар
районної бібліотеки ім. Лесі Українки
Віталіна Артеменко