Друк

Сьогодні відбувся захід до Дня захисників та захисниць України та до Дня територіальної оборони України

.

Напередодні Дня Захисників і Захисниць, яке цьогоріч Україна вперше відзначає 1 жовтня привітали військовослужбовців, які у війні з російським агресором, ціною власного життя, захищають наш спокій та наші кордони. Начальник районної військової адміністрації Іван Туровський, голова районної ради Артур Загривий, перший заступник начальника РВА Юрій Оханський та голова Звягельської міської ради Микола Боровець відвідали захід та привітали військових з цим чудовим днем.
Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму Захисників і Захисниць. Від цього року це свято перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря, адже це свято збігається з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. Богородиця дуже шанувала військо козацьке та вважалася для них покровителькою. Саме тому цього дня одним з головних бажань від керівників району було: оберігання наших військових покровом Пресвятої Богородиці, адже наше військові це нащадки козацького роду.
Почесні грамоти, вітальні листи та подяки вручали цього дня за мужність, сміливість, патріотизм та неабияку любов до рідного краю.
«Сьогодні ми зібрались разом з військовими, які мають таку можливість, аби подякувати кожному Захиснику та Захисниці за щоденний ризик, за вияв неабиякої сміливості та сили, за те що наші діти, внуки, рідні не живуть на лінії бойових дій. Це наша болюча реальність з якою вони борються кожного дня, дякуємо їм за це.
Щиро вдячний командирам та передаю вітання всім хто зараз на передовій, будьте здорові! Нехай Пресвята Богородиця покриває всіх своїм покровом та вбереже від всіх бід», говорив Іван Туровський.