Друк

Первинна ланка медицини в Ємільчинській громаді успішно реалізовує Проєкт від USAID

.

Керівники ЦПМСД, сімейні лікарі, команда USAID Житомирської області обмінювались досвідом у сфері впровадження системи управління якістю пацієнтоорієнтованості в медицині.

 Також зустріч відвідав начальник районної військової адміністрації Іван Туровський та голова селищної ради Сергій Волощук. Директорка КНП "Центр ПМСД Ємільчинської селищної ради" Анжеліка Цмокалюк презентувала свій досвід в реалізації Проєкту USAID "Підтримка реформи охорони здоров’я". Серед цілей проєкту: розширення послуг та підвищення професійних компетенцій медичного персоналу в закладі первинної медичної допомоги та пацієнтоорієнтованість.

Анжеліка Цмокалюк спершу показала вже брендоване приміщення центру: тільки відновлене та клієнтоорієнтоване. Далі на презентації слухали досвід саме цієї ЦПМСД та їх запоруку успіху. 

"Це був дуже довгий шлях на якому ми багато вчились та впроваджували безліч змін у нашу медицину, аби люди обирали нас і були задоволені якістю наданих послуг. Далі ми не будемо зупинятись, хочемо навчатись все більше, адже за цей час наша команда дуже згуртувалась, ми піймали цю хвилю і дуже хочемо впроваджувати нові зміни далі. Наразі дякую кожному присутньому: завдяки вам та вашій підтримці це вдалося», – говорила Анжеліка Цмокалюк.

Крім того, заслухали представника USAID, який в деталях розповів про суть, мету, напрямки та впровадження проєкту на території України.

В Україні цей грант тривав кілька місяців і виграли його лише декілька міст України, тому що умови надання були високими. На сьогодні завдяки проєкту КНП "Центр ПМСД Ємільчинської селищної ради" підписали пакет надання якісної паліативної допомоги та готуються до його впровадження, команда пройшла навчання та шлях опитування пацієнтів,  вдосконалили лабораторію та отримали обладнання на здійснення тесту на білірубін.

«Ємільчинська ланка медицини розвивається я бачу це вже не вперше. Ми були приємно вражені розвитком вторинної ланки, сьогодні побачили що і первинка не відстає. Грант – це не просто кошти, а титанічні зміни і перш за все покращення якості надання послуг, все разом – це величезний крок в розвитку медицини. Дякую за ці кроки усім вам.

Дуже хочу, аби кожна громада започатковувала такі проєкти та йшла до свого європейського курсу. Радий, що наш район стає прикладом для інших вже в багатьох сферах, впевнений – це показник ще більшого успіху в майбутньому», – говорив Іван Туровський.