Друк

Звенення начальника Новоград-Волинської РВА Івана Туровського з нагоди Дня пам'яті жертв фашизму

.

Починаючи з 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві, пов’язані з Другою світовою війною, дати - день її початку та її повного завершення.

 

День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих у роки Другої світової війни - як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Гірка доля не оминула жодну родину на території сучасної України. Прямі втрати населення - вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти - складають понад 8 мільйонів осіб.

Особливої актуальності питання загрози фашизму набуло з початком російської агресії у 2014 році та відкритим нападом у лютому 2022 на Україну, які і є одним із його проявів. Ключовими ознаками фашизму є: культ особистості, зневага до ліберальних цінностей, систематичне нехтування правами людини, однопартійна система, мілітаризм, культ війни та сили, тотальний контроль спецслужб, антисемітизм та ксенофобія, державна пропаганда в ЗМІ, зовнішня агресія. Ці ознаки об’єднують і Третій Рейх у минулому, і пануючий тепер у росії режим. Українці протистоять цій агресії, але, як і у випадку з фашизмом у середині XX століття, протистояти потрібно, об’єднавши сили всього демократичного світу.

У глибокій скорботі схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто загинув під обстрілом бомб, або в концтаборах. Хай пам’ять про всіх жертв фашизму живе в наших серцях та гуртує нас у спільній боротьбі за єдність і неподільність нашої держави, свободу і незалежність українського народу.

 

Начальник Новоград-Волинської

районної військової адміністрації                                             Іван ТУРОВСЬКИЙ